BODRUM VE BATMAN GERCÜŞ MASTERLER KUPAYA ORTAK

Antalya’nın Kemer İlçesi’nde gerçekleştirilen Dünya Barış Kupası 6. Uluslararası Masterler Futbol Turnuvası’nda iki şampiyonla tamamlandı. Finale adını yazdıran Bodrum ve Batman Gercüş Masterler takımları, turnuvanın adına yakışır bir tavırla maçı oynamadan birlikte birincilik kürsüsüne çıktılar.

TAKIMLAR AVRUPA AFRİKA TÜRKİYE KIBRIS VE ORTA DOĞUDAN

Daha önceki yıllarda Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde geleneksel olarak gerçekleştirilen, ancak tesis yetersizlikleri nedeniyle Antalya bölgesinde sürdürülen Dünya Barış Kupası Uluslararası Masterler Futbol Turnuvası’na bu yıl yurt içinden 16, yurtdışından 12 takım katıldı. Filistin’den Kudüs, Filistin Yıldızları, Gazze, Nablus ve Ramallah, Bosna Hersek’ten Zavidovici, Bulgaristan’dan Targovishte, KKTC’den Sarınç, Ürdün’den Akabe ile Portekiz, Fas ve Polonya takımları, Türkiye’den Fenerbahçe, Bodrum Belediye, Batman Gercüş, Kırklareli Belediye, Afyon Kocatepe, Aksaray, Denizli Merkezefendi, İzmir Ata 1881, Mersin Sağlık, Adıyaman Mas Der, Bakırköy ve Kemer takımları ile +40 yaş gruplarında mücadele etti. +50 yaş kategorisinde ise Akhisar, Afyon, Denizli Merkezefendi ve Mersin Serbest Bölge takımları kupaya uzanmak için ter döktü.

+50 DE AKHİSAR +40’TA BODRUM VE BATMAN ŞAMPİYON

4 gün süren eleme grubu maçları sonunda +40 yaş kategorisinde Bodrum Belediye ve Batman Gercüş, +50 yaş’ta Akhisar ve Mersin Serbest Bölge takımları finale kaldı. +50 Yaş^ta Akhisar rakibini 1-0’la geçerek kupayı kazanırken, Bodrum Belediye ve Batman Gercüş takımları turnuvanın adına yakışır bir tavırla birinciliği paylaşmayı kararlaştırdılar.

Turnuvaya katılan takımlara düzenlenen törenle kupaları ve plaketleri takdim edilirken, en centilmen takım, en golcü oyuncu ve en başarılı kalecide ödüllendirildi. Organizasyonca verilen ödüllerin yanısıra Avrupa’nın en batı ucu Portekizden Türkiye’ye, Kuzey Afrika’da Fas’tan, Orta Avrupa’da Polonya’ya ve Ortadoğu ülkelerine uzanan bir coğrafyadan gelen takımlar birbirlerine de çeşitli armağanlar vererek dostluklar kurdular. Değişik kıtalardan gelen bazı takımlar kurdukları dostluklarla tribünlerden taraftarları gibi tezahürat yaparak birbirlerini maçlarında desteklediler.

GENÇLERE VE MASTER ADAYLARINA ÖRNEK OLDUK

Organizasyon komitesi Başkanı Ahmet Gök ödül töreninde yaptığı konuşmada masterler yakışır bir turnuva yaptıklarını, gençler ve master adaylarına örnek olduklarını söyledi. Ahmet Gök;” 40 yaş ve 50 yaş üstü gençler olarak gençlere ve bir çok master adayına örnek olduğumuzu zannediyorum.+40 yaş kategorisinde turnuvamıza katılan 9 ülkeden 24 takım içinde finale iki Türk takımının kalması bizi memnun etti. Turnuvaya katılan bütün takımları birinci görüyoruz. Ama buraya kadar emek verip birinciliğe ortak olan iki takımımızı ayrıca kutluyorum.” Dedi.

RAKİPLER BİRBİRLERİNE BAŞARI DİLEDİLER

Turnuvanın iki şampiyonundan Batman Gercüş Kulübü Başkanı Uğur Kapucu ilk defa katılıp şampiyonluğa ortak olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Uğur Kapucu;”  Çekişmeli, zevkli, dostlukla geçen bir turnuva oldu. Kazasız belasız tamamladık. Bodrum’la finale kaldık. Maç yapmamaya, son gün sakatlıklar olmasın diye kupayı paylaşmaya karar verdik. Bodrum Belediye Masterler’e bundan sonraki turnuvalarda da başarılar diliyorum. İkimizin de bol şampiyonlukları olması dileklerimle, yolları açık olsun diyorum” dedi.

Bodrum Belediye Masterler Kulübü Başkanı Kamil Al’da üçüncü kez katıldıkları turnuvada üçüncü kez şampiyonluğa ulaşmanın keyfini yaşadıklarını söyledi. Kamil Al; “Öncelikle Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras’a teşekkür etmek istiyorum. Sağolsun desteklerini esirgemeyip bizi buraya kadar gönderdi.  6.ncısı düzenlenen turnuvaya üçüncü kez katılıp üçüncü kez şampiyon tamamladık. Bu bizim için büyük onur. Bende zirve ortağımız Batman Gercüş takımına başarılar diliyorum” dedi.

Seyfi GÜL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir